CSS

Chrome Canary’de Yeni Uzunluk Hata Ayıklama Aracı

Birkaç hafta önce hakkında blog yazdım boyutları incelemek tarayıcı geliştirme araçlarında, uzunluk değerleri için farklı birim türleri arasında geçiş yapmanın bir yolunun olmamasından yakınıyor:

Şu anda, Firefox veya Chrome’da bir renk değerini incelemek, tıklama sırasında shift tuşunu basılı tutarak RGB, HSL ve onaltılık değerler arasında geçiş yapmanızı sağlar. Boyut değerleri için de benzer bir şey görmek harika olurdu. Tarayıcıda piksel, ems ve rem (hatta yüzdeler) arasında geçiş yapabilmek çok faydalı olacaktır!

Görünüşe göre tarayıcı tanrıları dualarıma cevap vermiş! Adam Argyle Google Chrome ekibi, Chrome Canary’de bulunan bu yepyeni özelliği paylaştı.

Süper kullanışlı görünüyor ve görebildiğim kadarıyla oldukça iyi çalışıyor! Hatta normalde CSS’de kullanmayı beklemeyeceğiniz santimetre ve milimetre gibi birimleri değiştirmenize bile izin verir (bunlar geçerli birimlerdir, bu yüzden sanırım birileri bir yerde bunları kullanıyor!). Tek eleştirim, (geliştirme araçlarındaki diğer birçok özellikte olduğu gibi) 10 veya 0,1’lik adımlarla ayarlamanın yolu değil. o sezgisel – tweet olmadan bilemem. Ayrıca, mülk değerini büyütmek veya küçültmek için küçük bir alana tıklayıp sürüklemeyi biraz zor bulan tek kişi olamam. (Yine de istediğiniz değeri yazabilir veya ayarlamak için ok tuşlarını kullanabilirsiniz.)

Birim değiştirici şu anda klavyeyle erişilebilir görünmüyor – ancak şu anda etkin bir şekilde beta sürümünde, normal Chrome’a ​​​​geçtiğinde muhtemelen bazı iyileştirmeler göreceğiz.

Adem ayrıca sorar:

Üniteyi değiştirdiğinizde ne olmalı?

  1. sadece birim değişir (mevcut)
  2. uzunluğu aynı uzunlukta kalacak ancak yeni birimi kullanacak şekilde dönüştürün

Benim bakış açıma göre, bir tasarımcı bana piksel cinsinden bir uzunluk verdiğinde ve bunu hızlı bir şekilde rems’ye dönüştürmem gerektiğinde, bunu kullandığım birçok durum için seçenek 2 daha iyidir.

Özetle, bu tarayıcıda olması gereken harika bir yeni özellik ve henüz mükemmel olmasa da tam olarak umduğum şeyi yapıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu