PHP

Centreon, güçlü BT ve Uygulama izleme yazılımı

Centreon, açık kaynaklı bir ağ, sistem ve uygulama izleme aracıdır. Centreon, Buluttan Uç Noktaya Karmaşık BT İş Akışlarına Bütünsel Görünürlük Sağlayan tek AIOps Platformudur. Hepsinden iyisi, tamamen ücretsiz ve açık kaynak olması, geniş bir kullanıcı, geliştirici ve bakımcı topluluğuyla desteklenmesi.

Centreon, bazı TypeScript, javascript, Perl, shell ve Symfony 5.4 ile PHP tarafından desteklenmektedir. Yazılım, net ve kapsamlı bir görünüm için Buluttan Kenara tüm BT Altyapısını izlemek için tonlarca özellikle birlikte gelir. Çözüm, CentOS 7 ile birlikte ISO görüntüsü olarak gelir veya bunu RPM paketi olarak yükleyebilirsiniz.

merkez

Merkez özellikleri

Bütünsel Görünürlük

Ağdan uygulamalara ve eski modellerden en son teknolojiye kadar, Centreon izleme kapsamının genişliği ve genişliği sizi kapsıyor. Centreon, modern BT’yi oluşturan ve tüm etki alanlarını kapsayan 470’den fazla bileşen türünü izler: Bulut, Sanallaştırma, Mikro Hizmetler, Veritabanları, Ara Katmanlar, Sistemler, Depolama, Güvenlik, Ağ, Donanım, IoT, ITOM hizmetleri.

Çeşitli veri toplama yetenekleri

Centreon aracısız SNMP aktif izleme, uygulamayı çok kolay hale getirir, ancak dünyanın çeşitli olduğunu biliyoruz: gerekirse aracıları kullanabilirsiniz, API’ler aracılığıyla bulut hizmetlerine veya herhangi bir modern ekipmana bağlanırız, SNMP Tuzaklarını yakalarız, komut dosyalarını uzaktan yürütür ve çeşitli destekleri destekleriz. gerektiğinde diğer veri toplama yöntemlerinden

Tamamen uyumlu Nagios® alternatifi

Bazıları, ısmarlama altyapılarını ve uygulamalarını izlemek için Nagios® kontrolleri geliştirmek için geçmişte zaman ve emek harcamıştır. Bunlar tamamen uyumludur ve çok sağlam ve zengin özelliklere sahip Centreon platformuna sorunsuz bir yükseltme yolu sağlar.

Kurumsal Eklenti Paketleri: dakikalar içinde başlayın

İzleme bu kadar kolay olmalı: Tek tıkla kurulum için ihtiyacınız olan her şeyi 470+ Enterprise Plugin Pack setinde paketledik.

Her Eklenti Paketi, sorunsuz bir yürütme için bazı kılavuzlarla birlikte eksiksiz bir yapılandırma şablonları ve otomatik keşif kuralları seti içerir. Doğrudan Centreon kullanıcı arabiriminden indirilmesi kolay olan bu bilgileri, tüm BT teknolojilerinin incelikleriyle ilgili uzman bilgilerinden yararlanmak için kullanıcı topluluğumuzla yakın işbirliği içinde çalışarak sürekli olarak güncelliyoruz.

Verimli Etkinlik Yönetimi

Olay yönetimi: Centreon, en zorlu üretim ortamlarıyla başa çıkmak için tasarlanmış eksiksiz bir olay yönetimi çözümü, birinci düzey desteğe dahil olan herkes için bir üretkenlik aracıyla birlikte gelir. Uyarıları filtrelemek ve yalnızca önemli olanları göstermek, yalnızca ilgili bilgileri görüntülemek, gerektiğinde ayrıntılı bilgilere hızlı erişim sağlamak ve tek bir fare tıklaması ile hareket etmek için tasarlanmıştır.

Bildirimler: Uyarılar, görevdeki personele SMS veya e-posta bildirimleri veya diğer iletişim araçlarıyla da gönderilebilir. Özel bağlayıcılar, bir olay biletini doğrudan olay konsolundan kolayca açmak için ITSM çözümleriyle entegre olur.

Mobil uygulama: Her zaman hareket halinde misiniz? Centreon iOS ve Android uygulamaları, etkinlik yönetimini mobil cihazınıza getirir. En sevdiğiniz uygulama mağazasından ücretsiz uygulamayı indirin. Filtreler ve işlem düğmeleriyle tamamlanmış, masaüstünden cep telefonuna kadar tümleşik bir kullanıcı deneyimi elde edin.

AI destekli Anormallik Tespiti

Makine Öğrenimi algoritmaları anormallikleri tespit edebilir aksi takdirde fark edilmeyecekti.

bu Anomali tespiti özelliği, izlenen göstergelerden kalıpları otomatik olarak öğrenmek ve göstergeler tipik kalıplarının dışında anormal davranışlarla karşılaştığında uyarmak için Yapay Zeka’dan yararlanır. Platform, şirket içi izleme sunucularında yoğun bilgi işlem gerektiren işlemlerden kaçınarak Bulut anormallik algılama makine öğrenimi algoritmalarına yük boşaltan benzersiz bir Bulut Artırılmış mimari uygular.

Daha önce kapsadık GLIO, Centreon’a bağlantı içerir. GPL-2.0 lisansı altında yayınlandı. Daha fazla bilgi https://www.centreon.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu