Programlama

BufferedReader kullanarak Java’da Dosya Okuma

bu Tampon Okuyucu Java’daki class, bir karakter giriş akışından metin okumak için uygun bir yol sağlar. Onun okuman() yöntemi, belirtilen sayıda karakteri veya bir dizi karakteri okumak için kullanılabilir. Tampon Okuyucu Java’da bir dosyadan veya akıştan metin okumak için kullanılabilir. Verileri daha büyük parçalar halinde okuyarak programınızın performansını önemli ölçüde artırabilir.

Bu Java programlama eğitiminde, Java’nın nasıl kullanılacağına bir göz atacağız. Tampon Okuyucu sınıf, faydaları ve onu kullanarak verilerin nasıl okunacağı.

genel bir bakış ister nesne yönelimli programlama (OOP) devam etmeden önce? Java OOP Eğitimimize göz atın: Java’da Sınıflar ve Nesneler.

Java’da BufferedReader nedir?

Tampon Okuyucu bir girdi akışından karakterleri, dizileri ve satırları okumak için kullanılan bir Java sınıfıdır. Şuna benzer bir Dosya Okuyucu ancak arabelleğe alma işlevi de sağlar. yararlanabilirsiniz Tampon Okuyucu dosyalardan, terminallerden ve diğer kaynaklardan veri okumak için.

Tampon Okuyucu verileri ara belleğe alarak hızlı okumaya izin verir ve metin satırlarını okumak için çeşitli yöntemler sağlar. Bu, büyük miktarda metni doğrudan temeldeki akıştan okumaktan daha verimli bir şekilde okumanıza olanak tanır.

Tampon Okuyucu dosyalardan, ağ soketlerinden veya diğer herhangi bir karakter kaynağından veri okumanıza izin verir. Bir başkasını sarar Okuyucu nesne ve girişi arabelleğe alır, bu da karakterleri daha sonra tekrar okunabilmeleri için dahili bir dizide sakladığı anlamına gelir.

Aşağıdaki Java kodu örneği, aşağıdakileri nasıl kullanabileceğinizi gösterir. Tampon Okuyucu Java’da sınıf:

BufferedReader bufferedReader = new BufferedReader(new FileReader("Demo.txt"));

Geliştiriciler Java’da Neden BufferedReader Sınıfını Kullanmalıdır?

Tampon Okuyucu sayısını azaltır G/Ç aksi takdirde verileri parçalar halinde okuyarak ve ardından dahili bir arabellekte depolayarak bir veri parçasını okumak için gerekli olacak işlemler. Tamponda veri olduğu sürece, Tampon Okuyucu örnek, temeldeki akıştan ziyade verileri ondan okuyacaktır.

yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Tampon Okuyucu Bir giriş akışından veri okumak için sınıf. Örneğin, okuman() yöntemi tek bir karakteri okumak için kullanılabilirken, okumaLine() Metod tüm bir metin satırını okumak için kullanılabilir. Ek olarak, Tampon Okuyucu sağlar atlamak() giriş akışında belirli sayıda karakteri atlamak için kullanılabilecek yöntem.

Unutulmamalıdır ki, ara belleğe alma olmaksızın, her çağrının okuman veya okuma satırı yöntemi, baytların dosyadan okunmasına ve döndürülmeden önce karakterlere dönüştürülmesine neden olur. Bu, zaman alıcı ve kaynak yoğun olduğu için çok verimsizdir.

Okumak: En İyi Java IDE’leri ve Kod Düzenleyicileri

Java’da BufferedReader Nasıl Programlanır

Kullanmak Tampon Okuyucuprogramcıların önce java.io.BufferedReader paket. Ardından, bir Tampon Okuyucu geçirerek nesne Dosya Okuyucu yapıcısına itiraz edin. Ardından, arayabilirsiniz okumaLine() yöntemi Tampon Okuyucu dosyadan bir metin satırı okumak için sınıf.

oluşturmanın birkaç farklı yolu vardır. Tampon Okuyucu nesne. En yaygın yol, mevcut bir Okuyucu gibi bir nesne Dosya Okuyucu veya Giriş AkışıOkuyucu. Temel akışa boşaltılması gerekmeden önce okunması gereken veri miktarını belirtmek için arabelleğin boyutundan karakter olarak da bahsedebilirsiniz.

İşte nasıl kullanılacağına dair basit bir örnek Tampon Okuyucu Java’da bir dosyayı okumak için:

public class FileOperations {
public static void main(String[] args) {
BufferedReader bufferedReader = new BufferedReader(new FileReader("Demo.txt"));
String line = bufferedReader.readLine();
System.out.println(line);
bufferedReader.close();
}
}

Aşağıdaki kod örneği, Java uygulamalarınıza özel durum işlemeyi dahil etmek için önceki kod listesini nasıl güncelleyebileceğinizi gösterir:

public class FileOperations {
public static void main(String[] args) {
try {
BufferedReader bufferedReader = new BufferedReader(new FileReader("Demo.txt"));
String line = bufferedReader.readLine();
System.out.println(line);
bufferedReader.close();
} catch (IOException e) {
System.out.println("Error while retrieving data…");
}
}
}

Programcılar ayrıca Tampon Okuyucu arabelleğe alınmış bir giriş akışı oluşturmak ve ardından aşağıdaki Java kodu örneğinde gösterildiği gibi girilen verileri okumak için:

import java.io.*;
class BufferedReaderDemo
{
 public static void main(String[] args) throws IOException
 {
  String input;
  InputStreamReader inputStreamReader = new InputStreamReader(System.in);
  BufferedReader bufferedReader=new BufferedReader(inputStreamReader);       
  System.out.println("Enter some text:");
  input = bufferedReader.readLine();                   
  System.out.print("nThe text entered is: ");
  System.out.println(input);
 }
}

Okumak: Java’da İsteğe Bağlı Nasıl Kullanılır

Java’da BufferedReader’ın Artıları ve Eksileri nelerdir?

Tampon Okuyucu her seferinde bir karakter okumak yerine daha büyük veri parçalarını bir seferde okuyarak Java kodunuzun performansını iyileştirebilir. Daha az CPU döngüsü kullanarak kodunuzu daha verimli hale getirebilir. Bununla birlikte, kullanmanın bazı dezavantajları da var. Tampon Okuyucu Java’da.

Bir potansiyel dezavantajı Tampon Okuyucu yol açabileceğidir Bellek YetersizHatalar okumaya çalıştığınız dosya çok büyükse. Bunun nedeni, dosyanın tüm içeriğinin bir kerede belleğe yüklenmesidir. Özellikle büyük dosyalarla çalışıyorsanız, bunları okumak için başka bir yöntem kullanmak en iyisidir.

BufferedReader’a Alternatifler

için bir alternatif arıyorsanız Tampon Okuyucu, birkaç seçenek mevcut. Bir seçenek Tarayıcı sınıfının bir parçası olan java.util paketi. Tarayıcı dosyalar, dizeler ve hatta konsol dahil olmak üzere çeşitli giriş kaynaklarından okumak için kullanılabilir.

Diğer bir seçenek ise java.io.InputStreamReader Bir girdi akışından bayt okumanıza ve ardından bunları önceden tanımlanmış bir karakter kümesine dayalı bir dizi karaktere dönüştürmenize olanak tanıyan sınıf. Bu genellikle bir kullanmak kadar verimli değildir. Tampon Okuyucuancak bir alternatiftir.

Son olarak, XML belgeleriyle çalışıyorsanız, aşağıdakileri kullanmayı düşünebilirsiniz. javax.xml.parsers.DocumentBuilder sınıf. Bu sınıf, XML belgelerini ayrıştırmanın ve içeriklerine erişmenin bir yolunu sağlar.

Java’nın BufferedReader’ı Üzerine Son Düşünceler

kullanabilirsiniz Tampon Okuyucu sınıfı bir arabellek oluşturmak, içine veri yüklemek (arabelleğin boyutuna bağlı olarak) ve ardından ondan veri okumak için. üzerinde bir gelişmedir. Giriş AkışıOkuyucu sınıfı, çünkü ayrıca okuma verilerini çok daha verimli hale getirmek için arabelleğe alma sağlar. Arabellekten okuma çok daha hızlıdır ve daha az kaynak tüketir.

Bu Java programlama öğreticisi, Java’nın nasıl kullanılacağını inceledi. Tampon Okuyucu Java’daki bir akıştan karakter girdisini okumak için sınıf. ile nasıl çalışabileceğimizi tartıştık. Tampon Okuyucu Java’da artıları ve eksileri ve alternatifleri.

Devamını oku Java programlama eğitimleri ve yazılım geliştirme kılavuzları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu