Bir Tip ne zaman Tip değildir? IDE’de Kotlin

When is a Type not a Type? Kotlin in the IDE

Bu makale, IntelliJ’in ‘tür ipuçlarını göster’ özelliğini açıklamaktadır. İstediğiniz ama iş yerinizdeki kod kurallarının hiçbirini değiştirmediğiniz o tatlı değişken tiplerini görebilmek için.

Kotlin’i bir sonraki Android programcısı kadar seviyorum, ancak sizi bilmem ama Java Type bildirimlerimi özlüyorum! 5 dakika önce kodu yazdığımda sorun yok, türü hatırlayacağım, ancak eski kodu/diğerleri kodunu/eski kodu okuyacağım. Sık sık merak ediyorum, türü nedir?

Yerel değişkenler tipik olarak aynı anda bildirilir ve başlatılır, bu durumda değişken çıkarsanan tip olmak ile başlattığınız ifadenin:

https://kotlinlang.org/docs/tutorials/kotlin-for-py/declaring-variables.html

Geçmişte Türü anlamak için, ‘tür açıklığını belirtmek’ için AndroidStudio kısayolunu kullanmak da dahil olmak üzere çeşitli denetimler kullandım. Bu, bildirime Type ekler, ne olduğunu görüyorum, sonra tekrar kaldırın (proje sözleşmeleri nedeniyle veya büyük bir değişiklik farkı istememek).

Türü görmek için fareyle yöntemin veya değişkenin üzerine gelebileceğimi de biliyorum, ancak bu araç ipuçları bazen olacağı gerçek türden ziyade jenerikleri döndürür ve gezinme bazen çok yavaş olur.

Şimdiye kadar! Şimdi “tip ipuçlarını göster” için IntelliJ/Android Studio kısayolunu buldum. Bunu açmak, her değişkeni türü bildiriyor, ancak yalnızca bir ipucu olarak gösterir, bu nedenle kod tabanınızda değildir, sizden başka kimse daha akıllı değildir!

Yerel Değişken Türü İpuçlarını Göster

Yukarıdaki kod bazı tipik Kotlin’dir, ancak değişkenler için lanet Tipleri yoktur.

Kısayol ile ALT + ENTER ‘bağlam eylemlerini’ alabilirsiniz, bu menüde tam istediğimiz şey bu. Aşağı ok Yerel değişken türü ipuçlarını göster ve bas GİRMEK.

Aşağıda aynı kodu gösterir, yerel değişken tipi ipuçlarını göster, açık. Bana iyi görünüyor!

Maalesef bu seçeneği sadece bağlamsal seçenekler menüsünde buldum ve bu yüzden her değişken türü için ayrı ayrı açmanız gerekiyor. Örneğin, özellikler için kapalı ve açık sürümler aşağıdadır:

Bu kadar! Kotlin kod tabanındaki tüm “Eski Java Türleri”nden başka kimse şikayet etmeden yeni gizlice Yazılmış Kotlin kodunuzun keyfini çıkarın. Ta ki ekran paylaşımı yapana ve “nereye ilgi duyacak biri böyle bir özelliği nasıl açar?” diye sorana kadar. 😉


altbilgi

Ve onaylamak için, değişkeni bildirseydim böyle olurdu:

Ve dönen Type yönteminin üzerine gelirsem veya tıklarsam ne elde ederim:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.