Basecamp Proje Yönetimine Alternatifler

Basecamp Proje Yönetimine Alternatifler

ana kamp kendisini “uzaktan çalışmak için hepsi bir arada araç takımı” olarak adlandırıyor. Uzaktan çalışan geliştirme ekipleri için kullanışlı olsa da, Basecamp alternatifleri listemiz, türünün tek proje yönetimi yazılımı olmadığını gösterecektir.

Sertifikalı bir proje yöneticisi olmak mı istiyorsunuz? Listelenen bir öğreticimiz var En İyi 5 Proje Yönetimi Sertifikası bu başlamanıza yardımcı olabilir.

Basecamp Nedir?

Basecamp, 1999’da piyasaya sürülen proje yönetimi yazılımıdır. Yazılım, mesaj panoları, grup sohbeti, dosya paylaşımı, yapılacaklar listesi, zamanlama, otomatik check-in’ler ve daha fazlası gibi ortak çalışma özellikleri aracılığıyla yazılım geliştirme ekiplerinin uzaktan çalışmasına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. üretkenliği ve verimliliği de artırır.

Neden Bir Basecamp Alternatifi Seçmelisiniz?

Basecamp, piyasadaki en iyi proje yönetimi araçlarından biri olmasına rağmen, proje yöneticilerinin bir alternatif aramasına neden olabilecek kusurlarla birlikte gelir. Ancak bu kusurları tartışmadan önce Basecamp’ın güçlü yönlerine bir göz atalım.

Proje yöneticileri, Basecamp’ta çalışacak bir sürü oyuncak alıyor. Görev raporlama, merkezi dosya ve belge paylaşımı, otomatik check-in, güçlü mesajlaşma, evrensel arama, yapılacaklar listesi, görev yönetimi özellikleri ve daha fazlasını sunar. Ayrıca, bir bonus olarak Basecamp, paydaşlar gibi dışarıdan kişiler için geliştirme ekipleriyle işbirliği yapmaları, görev ilerlemesini görüntülemeleri vb. için bir portal da sunar.

Basecamp nerede yetersiz kalıyor? Yeni başlayanlar için, yazılım aşağıdakiler için tasarlanmıştır: şelale yazılım geliştirme metodolojisihangi bazıları Çevik ekipler modası geçmiş bulabilirsiniz. Ayrıca, aylık 99 ABD Doları ile oldukça maliyetlidir. İşletme plan. Bu tek başına ekiplerin daha bütçe dostu bir alternatif aramasına neden olabilir. Kullanıma hazır zaman takibi eksikliğini ekleyin ve artık en azından Basecamp alternatiflerini düşünmek için birden çok nedeniniz var.

Bir Basecamp alternatifinde nelere dikkat etmelisiniz? Kullanıcı dostu tasarım gibi şeyler, Gantt çizelgeleripano ve liste görünümleri, yapılacaklar listeleri, zaman takibi, kullanışlı bir arama özelliği, ekip yönetimi ve hem Android hem de iOS için güvenilir bir mobil uygulama.

Hala Basecamp hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ve geliştirme ekibiniz için doğru proje yönetimi çözümü ise, şuramıza göz atın. Basecamp Proje Yönetim Yazılımı İncelemesi.

Basecamp’a Bazı Alternatifler Nelerdir?

İşte bir proje yönetimi yazılımı çözümü olarak ekibinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek en iyi Basecamp alternatiflerinin bir listesi.

Pazartesi.com

Pazartesi.com Kontrol Paneli

Basecamp gibi, Pazartesi.com ekiplerin üretkenliği artırmalarına, organize olmalarına ve nerede olurlarsa olsunlar işbirliği yapmalarına yardımcı olur. Basecamp’tan farklı olarak Monday.com, güçlü raporlama, iş yükü takibi, bütçe takibi ve eskisinin yalnızca üçüncü taraf entegrasyonları aracılığıyla sağlayabileceği daha birçok yerleşik özellik sunar.

Basecamp alternatifiniz olarak Monday.com’u seçmek için daha fazla nedene mi ihtiyacınız var? Projeleri pek çok şekilde görselleştirmek isteyen ekipler, Basecamp’ın sunduklarını aşan çoklu görünümlerinin keyfini çıkaracaklar. Ve Basecamp’ın İş planı için aylık 99$ sabit ücreti olsa da, Monday.com bu çoklu fiyatlandırma planlarıyla daha esnektir:

 • Bireysel plan – Düzenli kalmak isteyen bireyler için. Sıfır maliyet.
 • Temel plan – Kullanıcı başına aylık 8 ABD doları. Ekip projelerini yönetmek için tasarlandı.
 • Standart plan – Daha fazla ortak çalışma özelliği arayan ekipler için kullanıcı başına aylık 10 ABD doları.
 • Profesyonel plan – Karmaşık iş akışlarını yönetmesi gereken ekipler için kullanıcı başına aylık 16 ABD doları.
 • Kurumsal plan – Kurumsal düzeyde özelliklere ihtiyaç duyan büyük kuruluşlar için. Fiyat teklifi için Monday.com ile iletişime geçin.

İncelememizi okuyarak Monday.com hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Pazartesi.com Proje Yönetim Aracı İncelemesi.

Trello

Geliştiriciler için Trello PM Araçları

Bu listedeki en güçlü PM yazılımı olmayabilir, ancak Trello kullanımı kolay, basit, işlevsel ve çoğu kullanıcı için ücretsiz olduğu için daha küçük geliştirici ekipleri arasında popülerdir. kullanmak istersen Kanban panoları organize olmak ve ortak çalışmak için Trello sizin için doğru Basecamp alternatifi olabilir.

Trello’nun arayüzüne alışmak çok az zaman alır, çünkü görevleri sürükle ve bırak işleviyle yönetmenize olanak tanır. Etiketleri, etiketleri ve kategorileri kullanabilir, kontrol listeleri oluşturabilir ve ilerlemeyi izleyebilir, ayrıca dosya ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Trello’nun en önemli yararı, ücretsiz sürümünün başlamak ve görevlerinizi kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklere sahip olmasıdır. Ve etkinlik günlüğü, hiçbir şeyin çatlaklardan kaymamasını sağlamak için bildirimler sunar.

Trello’nun dezavantajları, bazıları için ideal olabilecek basitliği ile başlar, ancak daha sağlam bir proje yönetimi özellikleri arayan diğerleri için yeterli olmayabilir. Proje takibi sınırlıdır ve görev bağımlılığı yoktur. Trello’nun işlevselliğini entegrasyonlar yoluyla genişletmek için ziller ve ıslıklar eklemek istiyorsanız, kullanmanız gerekir. Güç kaynağını çalıştırınçoğu ücretsiz değil.

Trello’nun fiyatlandırması aşağıdaki gibidir:

 • Ücretsiz plan – Düzenli olmak ve düzenli kalmak isteyen bireyler ve ekipler için.
 • Standart plan – İş yönetimi ve işbirliği için. Kullanıcı başına aylık 5 ABD Doları olarak faturalandırılır.
 • Premium plan – Genişletilmiş görselleştirme ve birden fazla proje takibi için. Kullanıcı başına aylık 10 ABD doları olarak faturalandırılır.
 • Girişim – Birinci sınıf işbirliği ve güvenliğe ihtiyaç duyan kuruluşlar için. Kullanıcı başına aylık 17,50 ABD Doları olarak faturalandırılır.

Trello hakkında daha fazla bilgi edinmek ve geliştirme ekibiniz için doğru PM aracı olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız makalemize göz atın: Trello İncelemesi: Özellikler, Artıları ve Fiyatlandırma.

Takım çalışması

Ekip Çalışması Proje Yönetimi Yazılım İncelemesi

Kurumsal düzeydeki şirketiniz için proje yönetimi yazılımına ihtiyacınız varsa, Takım çalışması bir deneme. Mükemmel güvenlik, çok sayıda entegrasyon ve Gantt çizelgeleri, akıllı arama, hedef ve kilometre taşı takibi, yerleşik zaman takibi ve daha fazlası gibi birçok proje yönetimi özelliği sunar.

Teamwork’ün güçlü yönleri arasında Zapier entegrasyonu, size hareket halindeyken her masaüstü özelliğini sunan Android ve iOS uygulamaları ve 100 MB depolama alanıyla sağlam bir ücretsiz plan yer alır.

Proje yöneticileri ve geliştiriciler, hızlı bir şekilde başlamak için burada çok fazla tasarım bulamayacakları için, yazılım şablonlar açısından yetersiz kalıyor. Birçok görevle dolu projeler yüklenirken ekip çalışmasının performansı yavaşlar. Ve uzun özellik listesi etkileyici olsa da, Teamwork bu geniş seçim ve yüzde 100 kullanıcı dostu olmayan tasarımıyla yeni başlayanları bunaltabilir.

Teamwork’ün fiyatlandırması aşağıdaki gibidir:

 • Ücretsiz Sonsuza Kadar planı – Plan başına beş kullanıcıya kadar maliyet yok.
 • planı teslim et – Ayda kullanıcı başına 10 ABD doları karşılığında proje yönetimi temelleri.
 • Büyüme planı – Karmaşık projeleri yönetmek için en popüler teklif, kullanıcı başına aylık 18 ABD dolarıdır.
 • Ölçek planı – Sınırsız finansal bütçeler, karlılık raporları vb. Teklif almak için Teamwork ile iletişime geçin.

Kardeş sitemizin incelemesini okuyarak Ekip Çalışması hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Ekip Çalışması Fiyatlandırması ve İncelemeleri.

Wrik

Kontrol Panelleri

Büyük geliştirme ekipleri başvurabilir Wrik proje yönetimi ihtiyaçları için bir Basecamp alternatifi olarak. İşbirliği aracı, ekip iletişimini, zaman izlemeyi, kaynak izlemeyi ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz gösterge tablolarını artırmak için @bahsetmeler sunar.

Wrike’ın güçlü yönleri, çoklu entegrasyonları, kullanıcı dostu arayüzü ve güçlü mobil uygulamasıdır. Zayıf yönleri, kurum içi sohbet özelliğinin olmaması ve ayrıca not almak için bir aracın olmamasıdır. ve süre Özgür plan başlamanıza yardımcı olabilir, özellikleri o kadar basit ki, herhangi bir işi gerçekten yapmak için kredi kartınızı çıkarmanız gerekecek.

Wrike’ın fiyatlandırması aşağıdaki gibidir:

 • Ücretsiz plan – Yeni başlayanlar için.
 • Profesyonel plan – Hızlı büyüyen ekipler için kullanıcı başına aylık 9,80 ABD doları.
 • İş planı – En popüler özelleştirilebilir teklif, kullanıcı başına aylık 24,80 ABD Doları olarak fiyatlandırılır.
 • Girişim – Kurumsal düzeyde güvenlik ve ölçeklenebilirlik arayan daha büyük ekipler için. Fiyat teklifi için Wrik ile iletişime geçin.
 • Zirve – Karmaşık ihtiyaçları olan ekipler için. Fiyatlandırma için Wrik ile iletişime geçin.

İncelememizi okuyarak Wrike hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Wrike Proje Yönetimi Yazılım İncelemesi.

asana

Asana Proje Yönetimi İncelemesi

asana küçük takımlar için ideal bir Basecamp alternatifidir. Proje yönetimi yazılımı, çevik ekipler için bir pano görünümü, programlarınıza hızlı bir bakış için bir takvim görünümü, konukları davet etmek için proje izinleri ve sınıflandırma yapan özel alanlar gibi özelliklerin yanı sıra işbirliği, basitlik ve göz alıcı bir arayüz sunar. bir çocuk.

Sadeliği ve kullanıcı dostu arayüzünün yanı sıra, Asana’nın güçlü yönleri, gerçek zamanlı sohbet ve etkinlik beslemesi, birden fazla çalışma alanı seçeneği ve görevlere ek ekleme yeteneği gibi işbirliğine dayalı özellikleridir.

Asana’nın zayıf yönleri, belge düzenleme ve yerel zamanlı izlemeden yoksun olması ve yorumları görevlere dönüştürmenize izin vermemesidir.

Asana’nın fiyatlandırması aşağıdaki gibidir:

 • Temel plan – Proje yönetimi yazılımında yeni olan ekipler veya bireyler için ücretsiz bir teklif.
 • Premium plan – Kullanıcı başına aylık 10,99 ABD doları. Projeleri takip etmek ve planlar oluşturmak isteyen ekipler için tasarlandı.
 • İş planı – İşi yönetmek için Asana’nın tüm özelliklerinin kilidini açmak isteyen ekipler ve şirketler için. Kullanıcı başına aylık 24,99 ABD doları olarak fiyatlandırılır.
 • Kurumsal plan – En üst düzeyde destek, kontrol ve güvenlik arayan büyük kuruluşlar için. Fiyat teklifi için Asana ile iletişime geçin.

göz atın Asana Proje Yönetim Yazılımı İncelemesi daha fazla öğrenmek için.

Sorumluluk Reddi: Bağlı kuruluş bağlantıları veya sponsorlu ortaklıklar gibi yöntemlerle bu sayfada görünen satıcılar tarafından tazmin edilebiliriz. Bu, ürünlerinin sitemizde nasıl ve nerede göründüğünü etkileyebilir, ancak satıcılar incelemelerimizin içeriğini etkilemek için ödeme yapamazlar. Daha fazla bilgi için, ziyaret edin Kullanım Koşulları sayfası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.