Android

Android Uygulamaları Perakende Mağazası için Nasıl Faydalıdır?

Gelişen teknoloji trendi ile çoğu insan e-ticaret işlemlerinde yer almaya başladı. Yavaş yavaş büyüyen bir çevrimiçi pazarı kabul ediyorlar. Perakende uzmanları için uygulamalar temel olarak günlük aktivitelerinin dönüm noktasıdır. Günümüzde görünürlüklerini artırmak isteyen şirketlerin Google Play Store ve App Store gibi platformları indirmeleri gerekiyor. Birincil faydası Alışveriş Uygulama Geliştirme işinizin büyümesini desteklemektir.

Tüm krediler, dahili reklamcılık ve istatistikler ve anında iletme bildirimleri gibi Android cihazların benzersiz özelliklerine gider. Uygulamaların bu özellikleri, müşterilerin şirketteki en son güncellemelerden haberdar olmasını sağlar.

Perakende işinin başlangıcından bu yana, Android uygulama geliştirme işi, son kullanıcılarından büyük ilgi gördü. Günümüzde teknolojik alanda büyük bir büyüme ile insanlar akıllı telefonlarında sadece birkaç tıklama ile günlük kullanım ürünlerine sahip olabiliyorlar. İstediğiniz her şeyi parmaklarınızın ucuna getirmenin yanı sıra, satın alma ve satma olgusu, uygulamanız için seçtiğiniz verilerin nihai güvenliğini de sağlar.

Android Uygulaması Kullanmanın Bazı En İyi Faydaları

Perakende ticaretinin başlangıcından bu yana,Android uygulama geliştirme şirketleri son kullanıcılarından büyük ilgi gördü. Günümüzde teknolojik alandaki büyüme ile birlikte insanlar akıllı telefonlarında sadece birkaç tıklama ile günlük kullanım ürünlerine sahip olabilmektedirler. İstediğiniz her şeyi parmaklarınızın ucuna getirmenin yanı sıra, alış ve satış olgusu, uygulamanıza eklediğiniz verilerin nihai güvenliğini de sağlar.

1. Kolaylık

Cihazları aracılığıyla e-Ticaret teknolojisini kullanmak için yetenekli bir son kullanıcıya ihtiyacınız yoktur. Bir iş kurmadan önce tercih ettiğiniz ürünleri seçmek için farklı kaynaklar arayın. Perakende mağaza kullanıcıları, iBeacon teknolojisini kullanarak deneyimlerini geliştirebilir. Sonuç olarak, bu teknolojiyi kullanarak müşterilerin satın alma doğasını anlayabilirler.

2. Marka Bilinirliği

Markanızın önemine inanın. İnsanlar arasında markanızın bilinirliğini artırmak çok önemlidir. Örneğin, çevrimdışı bir mağazanın güçlü yanlarını, değerlerini ve faydalarını anlamak zordur. Öte yandan, müşteriler cep telefonlarından satın alırken markayı araştırmak için yeterli zamana sahip oluyorlar. Oysa bir perakendeci olarak, müşterilerinizle paylaşmak istediğiniz her şeyin ayrıntılarını iletebileceğiniz alana da sahipsiniz.

3. Farklı Varlık

E-Ticaret pazarına ilk adım atan siz olmasanız da, belirgin bir şekilde ortaya çıkan birkaç kapsam vardır. Özellikle e-ticaret işindeyken, markanızı hedef kitlenize temsil etmede proaktif olmanız gerekir. Ayrıca, kalabalığın arasından sıyrılmak, marka görünürlüğünüzü artırmak ve alıcılarınızın güvenini kazanmak için.

4. Kişiselleştirilmiş Hizmetler

Perakende mobilite çözümleri, tüm son kullanıcılara kişiselleştirilmiş hizmetler sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bu sadece kullanıcı deneyimini geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda marka değerinizi de artıracaktır.

5. Sadakat Programını Çalıştırın

Perakende Android uygulamaları, bir sadakat veya ödül programı yürütmek için iyi bir platform sağlar. Müşteriler, satın alma veya bazen işletmenize atıfta bulunma karşılığında ödül puanları alır. Bu sayede müşterilerinizin güvenini kazanabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Bu nedenle şirketler bir Android uygulaması kullanarak tüm sadakat programını yönetebilirler. Sadakat programları, uygulamanızla müşterilerinizi elde tutmanıza da yardımcı olacaktır. Başvurunuza ne kadar çok zaman harcarlarsa, sadık müşterileriniz olma şansının o kadar yüksek olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Perakende Android uygulaması ayrıca müşterileriniz ve işletmeniz arasında bir bağlantı aracı görevi görür.

6. Push Bildirimi

Anında bildirim, kitlenizle iletişim kurmak için çok önemli bir rol oynar. Ayrıca, fiyat ve en son teklifler ve indirimler hakkında onları güncel tutmaya yardımcı olur. Kullanıcının alışveriş davranışına ve ilgisine göre kişiselleştirilmiş bildirimler, satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Android Uygulama Geliştiricileri İşe AlınMüşteri verilerini toplamak için AI teknolojisiyle ilgili özellikleri birleştirebilen Android uygulamaları geliştirme şirketlerinden. Bu veriler, müşterilerin davranışlarını takip etmeyi ve seçilen bazı bildirimleri göndermeyi içerir.

Kapanış Düşünceleri

Bunlar, Android uygulamalarını bir perakende mağazasına dahil etmenin önemli faydalarından bazılarıdır. En son araştırmalardan bazıları şunları söylüyor:

 • Bir Statista raporuna göre, küresel çevrimiçi perakende satışlar dünya genelinde 4,2 trilyon dolara ulaştı.
 • 2025’in sonunda 7,4 trilyon dolara ulaşacağı da tahmin ediliyor. Android cihazlar üzerinden alışveriş tüm nesiller arasında popüler hale geliyor.
 • Dünyanın her yerinden dijital bölgeler düzenli olarak dikkate değer gelişmeler sergiliyor.
 • SSS

  En iyi Android uygulama geliştiricisini nasıl seçerim?
  Bir Android geliştiricisi seçerken birçok faktörü göz önünde bulundurabilirsiniz. İşte doğru seçimi nasıl yapacağınız.

 • İş gereksinimlerinizi anlayın. Öncelikle, işletmenizin ve müşterilerinin neden bir uygulamaya ihtiyaç duyduğunu belirlemeniz gerekir.
 • Uygulama geliştirme çalışmalarını ve ekibini inceleyin.
 • Fiyatlarını anlayın.
 • Onların sürecini okuyun.
 • Nasıl yenilik yaptıklarına bakın.
 • Uygulama geliştirme hizmetleri nelerdir?
  Uygulama geliştirme, bir iş fikrini harici veya dahili kullanıcılar için işleyen bir uygulamaya dönüştürme sürecidir. 450’den fazla geliştiriciyle birlikte ScienceSoft, profesyonel uygulama geliştirme hizmetleri sunar ve farklı mimari kalıplar ve teknoloji yığınlarında deneyim sunar.

  Bir uygulama geliştirme şirketini işe alırken göz önünde bulundurmanız gereken faktörler nelerdir?

 • Yetkinlik ve Deneyim. CEO’lar bir mobil uygulama geliştirme firmasını işe alırken bu faktörü unutmamalıdır.
 • Daha iyi yatırım getirisi.
 • Portföy.
 • Kodlama Standartları.
 • Müşteri geribildirimi.
 • Sorunsuz İletişim.
 • Platformu.
 • Kullanıcı Deneyimi Kapasitesi.
 • İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Başa dön tuşu