Android Kotlin Developer Nanodegree için Ödemeye Değer mi?

Android Kotlin Developer Nanodegree için Ödemeye Değer mi?

Dürüst olmak gerekirse, bildiğim en pahalı kurs (%75 indirimli olsa bile). Tabii ki, bunu Üniversitedeki gerçek derece sertifikasıyla karşılaştırmıyorsunuz.

EVET ve HAYIR cevabını çeşitli nedenlerle yıkıyorum. Böylece, kendi koşullarınıza göre sizin için değer olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz.

EVET, buna değer!

  • Projeleri tamamlamak için size sorup rehberlik edecek birine ihtiyacınız var.
  • Kendine bakan biri değilsin. Bunun için ödeme yaptığınızda, sizi kursu tamamlamaya zorlar.
  • Sertifikayı istiyorsun. Sertifikanın faydalı olabileceğini düşünüyorum çünkü LinkedIn’imi bu sertifika ile güncellediğim anda. Ertesi gün işveren tarafından arandım. Belki bir tesadüf?

HAYIR, buna değmez!

Ne kötü hissediyorum?

Kurs yapısı çok iyi, ancak başlangıç ​​kodunun kalitesi değil. Bazı kodlar hiç derlenmiyor. Proje gereksinimi de %100 net değil.

Aslında, mentora sorduğum soruların çoğunun Android geliştirme sorularıyla ilgisi yok. Bunların çoğu, başlangıç ​​kodundaki proje gereksinimleri açıklamaları ve derleme hatalarıyla ilgilidir.

Ayrıca, başlangıç ​​kodunun bir dersten diğerine sürekliliği yoktur. Sağ olarak, bir önceki derste kullandığınız kod bir sonraki derste kullanılmak üzere öne alınabilir. Ancak, bir sonraki ders bazı adımları atladı. Bir sonraki dersteki başlangıç ​​kodunu bir önceki dersteki versiyonumla karşılaştırarak kendim çözmem ve kodu manuel olarak değiştirmem gerekiyordu.

Bence beklentiyi doğru belirlememiz gerekiyor. Kurs içeriği ÜCRETSİZ olduğundan, başlangıç ​​kodu dahil içeriğin iyi durumda olmasını beklemezsiniz. Pek çok öğrencinin yüksek beklentiye sahip olduğunu biliyorum çünkü içeriğin ödedikleri şey olduğunu düşündüler, ki bu doğru değil.

Ne iyi hissediyorum?

Yalan söylemiyorum, sertifika beni iyi hissettiriyor. Kanıtla bir şey başarmış gibi hissediyorum.

Sertifikayı hedeflemek istiyorsanız, en uygun maliyetli yollar şunlardır:

  • tüm üzerinden geçmek ücretsiz kurslar ve tüm başlangıç ​​projelerini tamamlayın.

    Başlangıç ​​projeleri bilgileri önceki gönderide bulunabilir – Android Kotlin Developer Nanodegree Projeleri İncelemesi.

  • Udacity’nin size indirim sunmasını bekleyin. %75 maksimum, sanırım?
  • Nanodegree programına minimum 1 aylık abonelikle kaydolun.
  • Tamamlamak ve sertifikayı almak için tüm gücünüzü kullanın!

Çözüm

Kurs içeriğini ücretsiz alamazsam VEYA fiyat, her zaman sahip olduğu büyük indirimden sonra Udemy kurs fiyatına eşitse Android Kotlin Developer Nanodegree programı için ödeme yapacağım.

Burada paylaştığım tüm bu bilgileri bilseydim, muhtemelen bunun için ödeme yapmazdım. Şimdi seçim sizin… İyi şanslar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.