Android

Android Go Uygulaması ile Android Uygulaması Karşılaştırması İçin En İyi Kılavuz

Bugünlerde Android Go uygulaması geliştirme, herhangi bir işletmenin en temel ihtiyaçlarından biridir. Android Go işletim sistemi, en iyi şekilde yararlanmak için tüm düşük depolama cihazlarına en üst düzeyde destek sağlıyor. Bu nedenle, şirketlerin ihtiyaç duyduğu Android Go uygulama geliştiricilerini işe alın cep telefonları için sorunsuz ve kolay uygulamalar tasarlamak. Android işletim sistemlerinde hızlı büyüme ve geçişler olduğu için işletmelerin işletim sistemlerinin en son sürümleriyle senkronizasyon yapmaları gerekiyor. Bu nedenle, işletim sistemlerinin yeni sürümleri piyasaya sürüldüğünde, birkaç akıllı telefon segmenti kısmi uyumluluğu kaybeder.

Android Go Uygulaması nedir?

Google kısa süre önce temel sorunları belirledi ve ardından Android’in kolay sürümlerini öne çıkardı. Bu, normal Android işletim sistemlerinin kompakt sürümlerinden biridir. Bu size ayrıca sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunacaktır. Kullanıcılar Android cihazlarında daha az belleğe sahip olacak ve biraz daha yavaş işlemci sunuyor. Android Go uygulaması size düşük bütçeli akıllı telefonlar sunacak. Maksimum kullanıcıya ulaşmak için piyasada büyük oranda mevcuttur.

Neden Android Go Uygulamasını Kullanmanız Gerekiyor?

Android uygulama geliştirme, Android uygulamaları oluşturan geliştiricilerin nihai memnuniyetini sağlar. Hafif özellik sunmanın yanı sıra, Android Go uygulamasının başka birçok avantajı vardır. Avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Android Go, akıllı telefon kullanmayan çok sayıda kullanıcıyı öne çıkarıyor. Geliştiriciler, bu Android Go uygulaması aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşır.
 • Uygulama geliştirmenin toplam süresini azaltır.
 • Diğer farklı çerçevelere kıyasla Go daha hızlı çalışır.
 • Android Go uygulamaları, bellek güvenliğini ve çöp toplamayı dikkate alır.
 • API belgeleri, ezberlemek için çok daha uygundur ve zengin içerik sunmadaki verimliliği gösterir.
 • Android Go uygulaması yerleşik testler sunar
 • Android Go Uygulaması ve Android Uygulamaları Arasında Karşılaştırmalı Bir Analiz

  Android Go uygulamaları ve uygulamaları bir takım farklılıklar gösteriyor. Android Go, diğer tüm android uygulamalarından %15 daha hızlı açılır. Android Go oyun mağazası, Android Play Store’da olduğu gibi her türlü uygulamayı içerir. Ancak, Android uygulamaları ile Android Go uygulamaları arasındaki temel farkları anlamak önemlidir.

  1. Google Go vs Google

  Google Go sürümü, 166 Mb’lık bir alana sahip Google’a kıyasla 12 Mb’lık bir alanla düşük doluluk sunuyor. Google Go, google translate veya sesli arama gibi Google’ın ürettiği her türlü özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

  2. Google Go Haritalar ve Google Haritalar

  Google go Haritalar, Google Harita’dan çok daha küçük bir APK boyutu sunar. Google Go Haritalar, kullanıcının gerçek zamanlı konumuna izin vermesine rağmen, Google Haritalar’da gezinme özelliğini sağlamada yetersizdir. Navigasyon özelliğini alabilmek için kullanıcıların Google Maps Go için Navigasyon adlı bir uygulama yüklemeleri gerekiyor.

  3. Google Asistan ve Google Go Asistanı

  Google Go Assistant bazı ilginç özelliklerden yoksundur ve kullanıcı deneyimini etkilemez. İlginç bir şekilde, Google Asistan 800 KB civarında daha az yer kaplarken, Go versiyonu ise kurulumda 17.47 MB ​​tüketiyor. Google Go Assistant, Google’ın sürümü değildir, kullanıcıların Go Assistant’ı kullanmak için ayrı bir uygulamayı açıklamaları gerekir.

  Android Go Uygulaması Nasıl Oluşturulur?

  Android Go için tek bir uygulama oluşturmayı hedefleyebilirsiniz. Go uygulamalarında alanı optimize etmek için, alandan yaklaşık %65’e varan tasarruf sağlayan Android uygulama paketini verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Diğer bir kolay seçenek ise hemen hemen tüm cihazlar için tek bir uygulama tasarlamaktır. İki APK tasarlamanız gerekiyor, biri normal Android, diğeri Go sürümü. Öte yandan iki farklı uygulama da tasarlayabilirsiniz.

  Kapanış Düşünceleri

  Bu nedenle, bunlar, herhangi bir uygulama geliştirirken göz önünde bulundurulabilecek Android go uygulaması ve android uygulamalarının önemli faktörlerinden bazılarıdır. Android Go uygulamaları bir tür daha yeni konsepttir. eğer bağlıysanız android uygulama geliştirme şirketitüm zorlukların çok daha hızlı üstesinden gelmenize yardımcı olacak!

  SSS

  Android Go uygulamaları nelerdir?
  Android Go takma adı Android (Go sürümü), özellikle giriş seviyesi telefonlarda çalışmak üzere tasarlanmış, Android’in küçültülmüş bir sürümüdür. Basit bir ifadeyle Android Go uygulamaları, giriş seviyesi cihazlara yüksek kaliteli akıllı telefon deneyimi sunmak anlamına gelir.

  Android ve Android Go arasındaki fark nedir?
  Yani, açıkça söylemek gerekirse: Android One, Google tarafından tanımlanan ve yönetilen bir telefon serisidir ve Android Go, herhangi bir donanımda çalışabilen saf bir yazılımdır. Go like on One’da belirli donanım gereksinimleri yoktur, ancak ilki açıkça alt uç donanımlar için tasarlanmıştır.

  Android Go için 1 GB RAM yeterli mi?
  Minimum Gereksinimler 1Ghz işlemci ve 1GB RAM’dir. Akıllı telefonunuza WhatsApp’tan başka bir şey yüklemezseniz, Android 7.0 1 GB RAM ile kesinlikle iyi çalışmalıdır. Oyunları/Facebook’u da çalıştırmayı planlıyorsanız, Android 6.0 ve sonraki sürümlerin sorunsuz çalışması için en az 2,5–3 GB RAM gerekir.

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Başa dön tuşu