Android

Android For Fintech’in En Çok Aranan 5 Nedeni

Fintech, derin gelir yaratma ve yatırım getirisi nedeniyle yatırımcılar arasında kazançlı bir yatırım haline geldi. Ayrıca, GlobeNewswire’a göre, küresel fintech pazarının %20’lik bir CAGR’de artması ve 2025 yılına kadar 305 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Fakat! Fintech trendinin en şaşırtıcı yönü, çoğu yatırımcının ve fintech iş meraklısının büyük bir işletim sistemi olarak fintech için Android’i seçmesidir. Android’in dünya çapında milyarlarca kullanıcısıyla en çok kullanılan ve popüler mobil işletim sistemi olduğunu söylemeye gerek yok.

Mobil işletim sistemi pazarının %87’si Android’e aittir. Toplamda, 2 milyardan fazla cihazda Android var. Açıkçası, uygulamanızı başlatmak için Android’i seçmek mantıklı. Ancak, Android’i fintech uygulama geliştirme için doğru seçim yapan pek çok başka neden var.

Bu blogda, fintech’in fintech geliştirme için bu kadar popüler olmasının nedenlerini öğreneceğiz. Öyleyse okumaya devam et.

Fintech Geliştirme İçin Neden Android’i Seçmelisiniz?

Genel olarak, Android’in diğer tüm platformlardan daha büyük bir kullanıcı tabanı vardır ve bu da onu iş açısından mükemmel kılar. Dünya çapında daha geniş bir hedef kitleye ulaşmanızı sağlar. Basitçe söylemek gerekirse, Android, seçkin iOS’a kıyasla daha geniş bir kullanıcı erişimine sahiptir ve bu da bir fintech uygulaması oluşturmayı uygun hale getirir.

Android geliştirmeyi sorunsuz hale getiren ve herhangi bir ekstra maliyet gerektirmeyen uygulama geliştirme için pek çok ücretsiz araç vardır. Ayrıca, Android, kişiselleştirme için geliştiricilere ortam esnekliği sağlar.

Bu nedenler yetmezse! Android’i fintech uygulama geliştirmeye zorlayan en kritik yönlere bir göz atalım.

#1. Minimum işlem maliyeti

İşlemlerin maliyeti, hemen hemen her fintech geliştirme şirketinin veya yatırımcının üzerinde düşündüğü en kritik husustur. Android, işlemleri gerçekleştirmek için bir dizi aracı ve işlem hizmeti sağlayıcısıyla işbirliği yapmanızı sağlar.

AI, ödemeler, para transferleri ve farklı türde finansal işlemler yapmak için daha akıllı ve daha doğrudan bir ortam sunar. Ayrıca, fintech için Android, çok fazla maliyet gerektiren geleneksel evrak sistemlerini ve ilgili kaynakları değiştirmenize yardımcı olur.

Kısaca bu maliyet avantajları, müşteriye doğrudan hizmet vermenizi ve işlem maliyetini düşürmenizi sağlar. Tüm bunlardan dolayı, fintech uygulama geliştirme için Android’i seçmek mantıklı. Böylece hemen hemen her Hindistan’da Android uygulama geliştirme şirketi Fintech çözümleri için bir taleple karşı karşıya.

#2. Üst Düzey Güvenlik

Güvenlik ihlalleri, geleneksel bankacılık sistemlerinde ve kurumlarında çok yaygındır. Organizasyon için çok fazla strese neden olabilir ve marka itibarını olumsuz etkileyebilir. Android fintech geliştirme, modern fintech uygulamalarının özellikleriyle kullanışlı, sağlam ve yüksek güvenlikli bir sistem oluşturmanıza olanak tanır.

Şifreleme, çok faktörlü kimlik doğrulama ve biyometrik yetkilendirme, her fintech uygulamasının içerdiği bazı güvenlik sağlama örnekleridir. Ayrıca, fintech için Android ile birlikte uygulamanızı zorlaştıran ve geçiştiren çeşitli teknolojilerden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca, kurcalamaya karşı korumalı hale getirmek ve ihlalleri önceden tanımak için AI ve blok zinciri gibi teknolojileri kullanabilirsiniz. Uygulama güvenliğinizi artırmak istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz: Android geliştiricilerini işe al ilgili deneyime sahip.

#3. İşlemlerde Daha Fazla Kolaylık

Kolaylık, daha fazla müşteri kazanmalarını ve mevcut müşterileri elde tutmalarını sağladığı için her işletme için başarının anahtarıdır. Ve! Android, daha hızlı işlem mekanizmalarına sahip fintech uygulamaları oluşturmanıza ve müşteri memnuniyetini sağlamanıza olanak tanır.

Ayrıca, platform veya API uyumluluğu açısından herhangi bir zorlukla karşılaşmadan uygulamayı müşterilerin beklentilerine göre kolayca özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, mobil cüzdanları kullanan basit bir para işlemi sistemi ve bankacılıkla ilgili diğer faaliyetler, kullanıcıları uygulamayı tekrar tekrar ziyaret etmeye teşvik eder.

Bir fintech uygulamasına sahip olmak finansla ilgili işletmeler için kritik hale geldiğinden, Android onların her sektörden bir hedef kitleye ulaşmasını sağlıyor.

#4. Bin Yıllık Satın Alma Gücünden Yararlanın

Gen -z ve Y kuşağı, işlemleri, para transferlerini, satın alma işlemlerini ve çok daha fazlasını gerçekleştirmek için teknoloji odaklı yöntemlerden büyük ölçüde etkileniyor. Android tabanlı bir fintech uygulamasına sahip olmak, bu kişilerin satın alma potansiyelinden yararlanmanıza olanak tanır.

Hızlı işlemler ayrıca markanın dikkatini çekmenize ve sık sık çevrimiçi alışveriş yapan kişilerle etkileşim kurmanıza yardımcı olur.

#5. Kullanıcı Deneyimini Artırmak İçin Gelişen Teknolojilerden Yararlanın

Fintech, Android geliştiricileri ve mühendislerinin modern teknoloji trendlerini kullanarak düşünülemez kullanıcı deneyimleri oluşturması için büyük bir oyun alanıdır. Android, yaratıcılık ve yenilik için büyük bir kapsam sunar. AI (Yapay Zeka), Büyük Veri, IoT (Nesnelerin İnterneti) ve Blockchain gibi on yılın önemli teknoloji trendlerinden yararlanabilirsiniz.

Yapay zeka ve makine öğrenimini kullanarak, stratejiniz ve planlamanız konusunda size yardımcı olabilecek, veriyle oluşturulmuş içgörüler elde edebilirsiniz. Ayrıca, müşteri etkileşimini ve işlemlerini artırmak için finansal ürünler öneren bir sistem geliştirebilirsiniz. Ayrıca AI, sorunsuz ve hızlı destek için müşterilerin sorgularını yanıtlamak üzere sohbet robotları oluşturmanıza olanak tanır.

IoT (Nesnelerin İnterneti) ve fintech, uygulamadan işlem yapmak için ses kontrollü cihazların kullanılabileceği internet tabanlı bağlı bir ekosistem oluşturmanıza olanak tanır. Fikir, yatırımcılar ve Y kuşağı tarafından coşkuyla teşvik ediliyor.

Blockchain, şifreleme seviyesi ve kripto para birimleri nedeniyle fintech uygulama geliştirme alanında bir moda kelimedir. Bitcoin’in gelişiyle birlikte ilgi odağı oldu ve tüm dünyayı büyüledi. Blockchain teknolojisi, işlemler için son derece güvenli bir ekosistem sağlar. Ayrıca bu sistemde işlemler takip edilemez.

Dağıtılmış bir defter olduğundan, herhangi bir işlem verisindeki değişikliğin eklenmesine, silinmesine veya kaldırılmasına izin vermez. Ayrıca kurcalamayı önleyin ve çok katmanlı şifreleme yöntemini sağlayın. Tüm bu yönleri Android uygulamalarında uygulamak kolay ve zahmetsizdir. Bu nedenle Android, fintech geliştirme için popüler bir seçimdir.

Toplama

Fintech uygulamaları finansal ve ticari işlemleri dönüştürdüğünden, Android, işletmeler için fırsatların önünü açıyor. Ayrıca, bir dizi bankacılık kurumu, fintech teknolojisi trendleri konusunda kapsamlı bilgi birikimine ve ilgili deneyime sahip Android geliştiricilerini işe alıyor.

Ayrıca Fintech uygulamalarına olan talep de yüksek. Android ile geliştiriciler, benzersiz çözümleri kolay ve hızlı bir şekilde oluşturabilir. Kısacası, fintech için Android, harika bir yatırım getirisi sağlayabilen güvenilir, faydalı ve ölçeklenebilir bir platformdur.

SSS:

Fintech’in 4 kategorisi nelerdir?
Bu girişte, hızlı gelişimleri, teknolojik bozulmaları ve düzenleyici ve diğer riskleri nedeniyle özellikle ilgi çeken dört fintech alanını (dijital borç verme, ödemeler, blok zinciri ve dijital varlık yönetimi) vurgulayacağız.

Bir fintech uygulaması oluşturmanın maliyeti nedir?
Bir fintech uygulaması geliştirmenin ortalama maliyeti 50.000 ila 300.000 ABD Doları arasında değişmektedir. Ancak kesin rakam, projenin karmaşıklığı, kullanılan teknoloji ve daha fazlası gibi birçok faktöre bağlıdır.

Bitcoin bir fintech midir?
Fintech artık eğitim, perakende bankacılık, fon yaratma, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve yatırım yönetimi gibi çeşitli sektörleri ve endüstrileri kapsamaktadır. Fintech, bitcoin gibi kripto para birimlerinin geliştirilmesini ve kullanımını da içerir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu