Android Chatbot pazarı: Bilmeniz gereken her şey!

Android Chatbot market Everything you need to know!

Robotların dünyayı ele geçirmesi fikrinin sadece bir film olayı olduğu ya da hayal gücümüz olduğu zamanlar dün gibi görünüyor. Günümüz gerçeği, chatbot pazarının küresel iş dünyasında en yaygın ifade haline gelmesidir. Sayısız faydaları, yapay zekanın (AI) yetenekleriyle birlikte kuruluşları hızla cezbeder.

Araştırmaya göre, sohbet robotu geliştirme Pazar büyüklüğünün 2024 yılına kadar %29,7 bileşik yıllık büyüme oranıyla 9,4 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu istatistiklere bakarak, sohbet robotlarına yatırım yapmanın akıllıca bir karar olup olmayacağını merak ediyorsanız, bu blogu sonuna kadar okuyun.

Sürekli gelişen bu teknolojik dünyada, tüm pazarlama, satış ve müşteri hizmetleri operasyonları, yapay zeka destekli sohbet robotlarından yararlanabilir. Nasıl? Hadi kazalım.

Chatbotlar nedir?

Basit bir deyişle, sohbet robotları, insan kullanıcılarla konuşmaları simüle etmek için tasarlanmış bir bilgisayar programını ifade eder. tipik internette. Anlık mesajlaşma platformlarında, forumlarda ve yerinde canlı sohbet uygulamalarında internet kullanıcılarıyla metin mesajları aracılığıyla iletişim kurabilen otomatik bir sanal asistan olarak çalışırlar..

tarafından yapılan sohbet robotları Android Uygulaması Geliştirme Şirketi Bugün sınırlamaları olabilir, ancak yapay zeka destekli sohbet robotları gelişiyor. Çok yakında, bir sohbet robotu ile müşterinin internet üzerinden sorularına ve endişelerine yanıt veren insan arasında ayrım yapmak zor olacak.. Android Sohbet Robotları insan gibi konuşmayı çok çabuk öğrenirler.

Chatbot’larla müşteri iletişimini otomatikleştirebilir, sınırlı insan kaynakları altında en iyi sohbet desteğini sunabilirsiniz..

Chatbotlar nasıl çalışır?

Chatbotlar, toplanan veri içgörülerinden iş süreçlerini öğrenmek için Doğal Dil İşleme (NLP) ve gelişmiş makine öğrenimi (ML) algoritmalarını kullanır.. NLP, bilgisayarın, insan konuşmasını anlayabileceği bir dilde yanıt verirken insan konuşmasını anlama ve işleme yeteneğini ifade eder..

NLP kullanarak, sohbet robotları diğer insanlar gibi insanlarla etkileşime girebilir. NLP, sohbet robotlarında iki süreç içerir, yani:

 • Doğal Dil Anlama (NLU): Makinenin anlaması için metni yapılandırılmış verilere dönüştürürken botun bir insanı anlamasını sağlar..
 • Doğal Dil Üretimi (NLG): Yapılandırılmış verileri metne dönüştürerek, insanın chatbot konuşmasını anlamasını mümkün kılar..

 

Üç tür chatbot vardır, yani:

 • Kural tabanlı Chatbotlar:

  Bu sohbet robotunu kullanarak düğmelere tıklayabilir ve önceden tanımlanmış seçenekleri kullanabilirsiniz.. Yine desohbet robotlarını yavaşlattığı ve müşterinin zamanında tatmin edici bir yanıt bulma isteğini etkilediği için yalnızca sınırlı seçimler yapılabilir..

 • entelektüel olarak Bağımsız Sohbet Robotları:

  Bu sohbet robotları, kullanıcıların girdilerinden ve isteklerinden öğrenmek için makine öğrenimini kullanır.. Ayrıca, yanıtları tetikleyecek belirli anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini anlamak için botları eğitebilirsiniz.. Bu sohbet robotları, giderek daha fazla soruyu çözmek ve müşterilere gelişmiş bir şekilde hizmet vermek için kendilerini eğitebilir..

 • AI destekli Chatbot’lar:

  ML, AI ve NLP kullanan iki tür botun birleşimidir. Yapay zeka destekli botlar, konuşmanın bağlamını ve kullanıcılarının tercihlerini anlamaya ve hatırlamaya yardımcı olur. Bilebilirsin sohbet robotlarının nasıl çalıştığının temelleri ve iş beklentilerinizi yükseltmek için onlardan yararlanın.

Posta Android Chatbot pazarı: Bilmeniz gereken her şey! ilk ortaya çıktı Android geliştiricisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.