Android 13 Beta 3 Artık Yayında

Android 13 Beta 3 Artık Yayında

Android 13 logolu bir Pixel 6 Pro fotoğrafı

Üçüncü Android 13 beta, hem akıllı telefonlar hem de tabletler için kullanılabilir.
Fotoğraf: Floransa İyon / Gizmodo

Google’ın sahip olduğu resmi olarak üçüncü Android 13 beta sürümünün kapağını kaldırdı. Sürüm, halihazırda Android 13 kullanan herkes için kablosuz güncelleme olarak mevcuttur. ilgili bir Pixel cihazında günlük sürücüsü olarak. Ayrıca, bir kullanarak buraya taze olarak atlayabilirsiniz. Piksel kayıt formu.

Android 13 beta’nın bu sürümü de Platform Kararlılığına ulaştı; bu, geliştirici API’lerinin ve uygulamaların işletim sisteminin bu sonraki sürümünde nasıl performans gösterdiğinin nihai olduğu anlamına gelir. Buradan, yazılımın birkaç ay içinde herkese açık olarak yayınlanmasına kadar, geliştiriciler uygulama uyumluluğuna ve genel kaliteye odaklanacak.

Ayrıca, eğer düşünüyorsan Akıllı telefonunuzda Android 13 beta sürümünü çalıştırırken, onunla hayatı önizlemek için en iyi zaman. Tek yapmanız gereken belirli cihazınızı betaya kaydettirmek (yukarıdaki formu kullanarak) Telefonunuzda güncelleme istemini almak için Bunu yaparsanız, yeni Material You widget’ları ve stilleri, bildirim gölgesinde daha iyi görünen medya oynatma ve Kilit ekranı akıllı ev kontrolleri gibi şeylere erişebileceksiniz.

Android 13 ayrıca için tamamen yeni çalışma zamanı izni sunar bildirimler ve için yeni bir API Pano bu, hassas bilgileri diğer uygulamalardan gizler, böylece hiç kimse kopyalamanıza göz yumamaz-ve-yapıştırma.

Tabletler de beta olabilir

Tablet kullanıcıları da bu betaya katılmaya teşvik edilir. Beta, yalnızca belirli ortak üreticiler tarafından kullanılabilir olsa da, Android 13, Google’ın işletim sisteminin tek bedene uyan en son sürümünü test edecek ve Google, bunu Android 12L’nin büyük ekran geliştirmelerini göz önünde bulundurarak oluşturdu.

Piyasadaki daha iyi puan alan bazı Android tabletlerde, yani aynı zamanda Android 12L’yi ilk piyasaya sürenlerden biri olan Lenovo P12 Pro’da nasıl çalıştığını görmek ilginç olacak. Android 13, tabletler için bir Görev Çubuğu sunar ve tablet ekran boyutlarındaki farklılıklara yardımcı olmak için sabit yönlendirmeyi kaldırır. İşletim sisteminin bir sonraki sürümüne gelen bir çoklu pencere modu da var.

Android’in bir sonraki sürümünden neler bekleyebileceğinize dair hızlı bir bakış istiyorsanız, hepsini sizin için hazırladık tam buradaile ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere geliştirici önizlemeleri ve ilk genel beta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.