Android 12 ile Tüm Telefonlarda Kullanılabilen ‘Android’e Geç’ Uygulaması

Android 12 ile Tüm Telefonlarda Kullanılabilen 'Android'e Geç' Uygulaması

'Android'e Geç' başlıklı makalenin resmi  Uygulama Artık Android 12 ile Tüm Telefonlarda Kullanılabilir

Ekran görüntüsü: Android

Android, ‘Switch’e desteğini duyurdu iOS’tan Android 12’li telefonlara geçiş yapan tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak olan bu uygulama, Çarşamba günü iOS’ta Android’e taşınacak. Uygulama, iPhone’dan Android’e geçişin zorluğunu kolaylaştırmak için tasarlandı. Android’in ‘Anahtarı to Android’, özellikle Apple’ın 2015’te Android’den iPhone’a anahtarlayıcılar için ‘iOS’a Taşı’ uygulamasını piyasaya sürmesinden bu yana, Google’ın mobil işletim sistemine geçen eski Apple hayranları için hoş bir manzara.

Google soft ‘Switch’i başlattı Nisan ayı sonlarında Android’ uygulamasına. Verilerinizi iPhone’dan Android’e taşımak istiyorsanız, bu uygulamadan önce daha sıkıcı bir işti. Bir ‘Android’e Geç’ web sayfasına gitmeniz, verilerinizi bir bilgisayara yedeklemeniz ve ardından onu Google Drive’a taşımanız gerekir.

Uygulama, önemli bilgileri iPhone’unuzdan Android’inize taşımanıza yardımcı olur. İPhone’unuzu kablo veya wifi üzerinden Android’e bağlayabilirsiniz ve ardından sorunsuz bir veri aktarımı için kurulum talimatlarını izlemeniz gerekir. Ve eski telefonunuzdaki verilerinizin kaybolması konusunda endişelenmenize gerek yok, aktarım yalnızca verilerinizin bir kopyasını oluşturur.

Android’in web sitesine göre, kablo aracılığıyla iPhone’dan Android’e taşınacak veriler şunlardır: Kişiler, Fotoğraflar ve Videolar (iCloud’da değil, telefonunuzda yerel olarak depolanır), Mesajlar, Duvar Kağıtları (yalnızca özel fotoğraflar), Müzik (herhangi bir DRM’siz, iTunes olmayan müzik) ve ayrıca arama günlükleri, alarmlar ve cihaz ayarları.

iPhone’unuzdaki her şey iCloud’a yedeklenmişse, daha uzun bir işleminiz olabilir. Android uygulaması ilk olarak iOS uygulama mağazasında listelenmemiş olarak bulunduğunda, Gizmodo’nun muhabirlerinden biri test etti. Son adım, fotoğraflarınızı ve videolarınızı iCloud’dan kopyalamak için Apple Kimliğinize giriş yapmaktı ve ayrıca tüm verilerinizin bir kopyası için Apple’a bir istek göndermeyi içeriyordu. Android’e geçmenin ve bu uygulamayı kullanmanın olumlu yanları, Android’de olduğu gibi verilerinizin aktarılmasını beklemekten daha ağır basabilir. birçok insanın sevdiği özelliklere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.